Wypożyczalnia dla Dorosłych
Najnowsza książka reportażysty Wojciecha Jagielskiego pt.„Wszystkie wojny Lary”, podejmuje temat uniwersalny i bardzo aktualny. Wydarzenia, których obecnie jesteśmy świadkami (wojna w Syrii, ogromna fala uchodźców, zamachy terrorystyczne) sprawiają, że opowiedziana przez Wojciecha Jagielskiego historia losów Lary, muzułmanki, byłej aktorki, ale przede wszystkim matki jest nam bardzo bliska. Poznajemy nie tylko jej tragiczne dzieje, ale także mechanizmy narodzin fundamentalizmu islamskiego.

Dnia 26 stycznia 2016 r. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie DKK, którego tematem będzie książka Daniëlle Hermans pt. „Tulipanowa wojna”.

Filia nr 1
Na spotkaniu omawiano książkę Martina Sixsmith’a pt. “Tajemnica Filomeny”. Jest to poruszająca opowieść o matce i synu przymusowo rozdzielonych przez zakonnice w Irlandii. Tytułowa bohaterka nigdy więcej ma nie zobaczyć swego dziecka. Zostaje jej ono odebrane i sprzedane do adopcji amerykańskiej rodzinie. Filomena szuka syna, nie mając pojęcia, że on również szukał jej przez całe życie, błagał zakonnice o pomoc w odnalezieniu matki, pragnął zobaczyć ją przed śmiercią. Siostry jednak odmówiły.

Następne spotkanie Klubu odbędzie się dnia 21 stycznia 2016 r. o godz. 1600. Tematem dyskusji będzie książka Anny Romaniuk „Wierność. Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie”.

Filia nr 3
Grudniowe spotkanie poświęcono omówieniu powieści „Panny roztropne” Magdaleny Witkiewicz. Jest to kontynuacja jej wcześniejszej powieści, pt.:„Milaczek”. Bohaterkami są trzy sympatyczne panie w wieku krańcowo różnym. Humorystyczna opowieść koncentruje się na ich perypetiach uczuciowych, z kolei drugi plan ukazuje obraz współczesnej Polski żywcem wzięty z filmów Stanisława Barei.

Następne spotkanie Klubu odbędzie się dnia 26 stycznia 2016 r. o godz. 1600. Tematem dyskusji będzie publikacja „Dokąd teraz?” Iwony Żytkiewicz.

Filia 7
Tym razem o Alzheimerze… Podczas grudniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki  rozmawiano o powieści Lisy Genovy „Motyl”. To historia pięćdziesięcioletniej Alice Howland, która zapada na chorobę Alzheimera. Autorce udało się umiejętnie przedstawić myśli i stany emocjonalne chorej. Czytelnicy towarzyszą Alice w kolejnych miesiącach szybko postępującej choroby, co jest znamienne dla osób młodszych, poznają i mogą zrozumieć reakcje i trudności, z którymi boryka się najbliższa rodzina chorej… Polecamy!

Następne spotkanie Klubu – 26 stycznia o godz. 1100. Będziemy rozmawiać o książce Martina Sixsmitha „ Tajemnica Filomeny” Serdecznie zapraszamy

{webgallery}img713img714img715img716img717{/webgallery}