W ramach projektu „Exlibris” dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Inowrocławia w dniach 5 i 6 czerwca przewidziano Grę Miejską „Śladami inowrocławskiej biblioteki”. Zadaniem uczestników gry jest zebranie exlibrisów ze wszystkich oddziałów bibliotecznych. Będzie to znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy o znaczeniu książek
w historii kultury. Mamy nadzieję, że proponowana przygoda z exlibrisem zachęci do tworzenia własnych projektów, również w oparciu o technikę cyfrową. Zrodzone w ten sposób zainteresowanie grafiką nierozerwalnie wpisaną w dzieje książki, przyczyni się do rozwoju czytelnictwa. Katalog  exlibrisów z międzypokoleniowych  warsztatów cyfrowych przeprowadzonych w maju przez Marka Głowackiego w Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza jest jednocześnie kartą uprawniającą do wzięcia udziału w zabawie. Można ją pobrać od godziny 10.00 w Filii nr 1 przy ul. Wilkońskiego 32,  w czwartek 5 czerwca, a należy zwrócić w piątek 6 czerwca do godz. 16.00.
Pomysłodawcami projektu są Tadeusz Konieczka, znany inowrocławski kolekcjoner i regionalista oraz Iwona Przybyła, animator- Latarnik Polski Cyfrowej.

Partnerzy projektu: Fundacja KSM „Jesteśmy z Wami”, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna.