Wypożyczalnia dla Dorosłych Biblioteki Miejskiej (ul. Kilińskiego 16) zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą zbiorów multimedialnych;
Dział Multimediów to najmłodszy dział Biblioteki, udostępniony czytelnikom w 2011 roku. W skład zbiorów wchodzą: filmy, płyty CD z muzyką, książki audio, kursy językowe.
Największa część zbioru to licząca około 800 pozycji filmoteka na płytach DVD. Do wyboru są: ekranizacje lektur, filmy fabularne, dokumentalne, muzyczne, seriale, komedie, thrillery, Teatr Telewizji; wśród dostępnych propozycji filmowych każdy znajdzie coś dla siebie; znajdują się tu bowiem filmy oscarowe, nagradzane na festiwalach w Wenecji i Cannes ale także kino typowo rozrywkowe.
Książka mówiona (audiobook) to stale uaktualniany zbiór ponad  200 pozycji zapisanych na płytach CD w formacie mp3, niejednokrotnie w interpretacji znanych aktorów. Proponujemy szeroki wybór z zakresu literatury pięknej, a także biografie i pamiętniki, relacje z podróży oraz lektury szkolne.
Zbiory muzyczne w ilości około 100 egzemplarzy, to przede wszystkim muzyka klasyczna oraz rozrywkowa polska i zagraniczna.
Wszystkim zainteresowanym nauką języków obcych proponujemy różnego typu kursy do samodzielnej nauki dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych w formacie CD, mp3.

Udostępnianie
Filmy, wypożyczane są na 4 dni bez możliwości przedłużenia. Książka mówiona i kursy językowe wypożyczane są na 30 dni z możliwością przedłużenia. Przedłużać można wyłącznie niezamówione przez innych czytelników zbiory.