Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zapraszają 19 maja 2018 r. na kolejną edycję „Nocy w Bibliotece”. Tematem tegorocznej odsłony będzie ŚWIAT FILMU!

Wszyscy, którzy krótko przed 17:00 przekroczą próg książnicy będą mieli okazję przespacerować się po – stworzonej na tę okazję – „Alei Gwiazd” inspirowanej słynną hollywodzką ulicą. Ściany bibliotecznego holu zostaną przyozdobione plakatami filmowymi, a w Saloniku Literacko-Artystycznym zostanie zaaranżowana kawiarenka, w której będzie można wypić kawę, pooglądać kultowe sceny z filmów złotej ery kina i posłuchać przy tym muzyki na żywo.

Dokładnie o godz. 17:00 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej rozpocznie się spektakl pt. „Pociąg do poezji”. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie inspirowane twórczością K.I. Gałczyńskiego zostało stworzone przez bibliotekarzy dla Czytelników. To pierwsza okazja, by na scenie obejrzeć grupę o nazwie S.Z.A.J.B.A., czyli Spontaniczny Zryw Aktorski Jakby Bibliotekarzy Amatorów. Reżyseruje Paweł Lewartowski.

O godz. 19:00 w Sali Koncertowej pojawi się gość specjalny wieczoru – Olga Bończyk, która zaśpiewa utwory z albumu „Piosenki z klasą”, będącego kompilacją najpiękniejszych piosenek filmowych a także niezapomnianych starych polskich przebojów.

W Wypożyczalni dla Dorosłych – już tradycyjnie – odbywać się będzie kiermasz taniej książki, darmowe zapisy do Biblioteki oraz quiz filmowy z nagrodami. W Czytelni Biblioteki Głównej powstanie escape room, czyli pokój zagadek, z którego uczestnicy będą musieli się wydostać w wyznaczonym czasie – zgłoszenia pod numerem tel. (52) 357-46-38. W Oddziale dla Dzieci odbędzie się spektakl pt. „Błażej w garderobie” i warsztaty plastyczno-scenograficzne przeprowadzone przez grupę FRAJDA z Torunia oraz „Kino w Stylu Retro” czyli bajki wyświetlane wprost z przewijanej na projektorze kliszy. Natomiast w Filii nr 12 dla Ludzi Niepełnosprawnych, będzie można spróbować swoich sił w quizie muzycznym, a także poćwiczyć umiejętności manualne w trakcie warsztatów plastycznych dla dorosłych.

UWAGA! Na spektakl i recital obowiązują BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych (od 11 maja br.). Na wszystkie pozostałe atrakcje – WSTĘP WOLNY!