Wypożyczalnia dla Dorosłych
„Tulipanowy wirus” to debiut literacki holenderskiej autorki  Daniëlle Hermans. Akcja tej kryminalnej powieści opartej na szaleństwie tulipanomanii toczy się w dwóch czasach, w XVII-wiecznej Holandii oraz współcześnie. Tajemnicze morderstwa, zagadka kryminalna z przeszłości, poszukiwania cennej i unikalnej cebulki tulipana, to wątki składające się na dość ciekawą i sprawnie napisaną opowieść.
Następne spotkanie 23.02.2016 r. o godz 16.00. Będziemy rozmawiać o książce: Umberto Eco „Temat na pierwszą stronę”.

Filia nr 1
Na spotkaniu omawiano książkę Anny Romaniuk pt. „Wierność. Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie”. Jest to zbiór opinii członków rodziny, przyjaciół, pisarzy, tłumaczy, aktorów o życiu Herberta, jego twórczości, wyjazdach na Zachód, radościach i cierpieniach oraz chorobie.
Następne spotkanie odbędzie się 18.02.2016 r. o godz. 16.00. Tematem dyskusji będzie książka  Daniëlle Hermans „Tulipanowy wirus”.

Filia 7
„Tajemnica Filomeny” Martina Sixsmitha, to oparta na faktach historia młodej Irlandki – Filomeny, która zachodzi w przypadkową ciążę i jej syna Anthonego, który stał się jedną z ofiar haniebnego procederu adopcyjnego prowadzonego przez zakonnice z klasztoru w Roscrea. Czytelnicy mają szansę poznać i prześledzić losy Anthonego – Mike`a zmagającego się przez całe życie z syndromem odrzucenia, brakiem wiary w siebie i w czyjąkolwiek trwałą miłość. Są świadkami narodzin świadomości homoseksualnej chłopca, jego wewnętrznego rozdarcia, nieustannych, bolesnych poszukiwań własnej tożsamości i poczucia własnej wartości. Warto przeczytać!!!
Następne spotkanie – 23 lutego, o godz. 11.00. Będziemy rozmawiać o książce Anity Shreve „Światło na śniegu”.

{webgallery}img848img849img850img851img852img853img854{/webgallery}