Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Angole” Ewy Winnickiej to drugi reportaż literacki dotyczący polskiej emigracji. Autorka  w książce stworzyła portret zbiorowy Polaka w zderzeniu z krajem o „…innym doświadczeniu historycznym, innej kulturze, innej polityce, religii, a przede wszystkim o innej emocjonalności, o którą rozbijamy się jak muchy” (słowa autorki pochodzące z udzielonego przez nią wywiadu).

Następne spotkanie 23.06.2015 r. o godz. 16.00 (Salonik Literacko-Artystyczny lub Czytelnia Regionalna). Będziemy rozmawiać o książce  Mariusza Urbanka pt. „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”.

Filia nr 1

W Filii nr 1 omawiano powieść Anne Tyler „Pożegnanie dla początkujących”, która jest opowieścią o stracie, bólu i pogodzeniu się z losem.
Główny bohater Aaron pracuje w rodzinnym wydawnictwie, specjalizującym się w poradnikach dla początkujących. Jest niepełnosprawny i przez całe życie toczy batalie z nadopiekuńczą siostrą, która próbuje kierować jego życiem. Czy Aaronowi uda się uciec od zbyt troskliwej siostry? 

Następne spotkanie Klubu odbędzie się 18 czerwca o godz. 16.00. Rozmowa będzie się toczyć wokół książki Hannah Rothschild pt. „Baronowa jazzu”.

Filia nr 3

W Filii nr 3 tematem rozmowy była książka Hanny Bakuły „Samiec alfa czyli Jak wytrzymać z facetem”.
Autorka z właściwym sobie ciętym dowcipem w felietonach poddała klasyfikacji zaobserwowane przez siebie typy mężczyzn.

Następne spotkanie Klubu odbędzie się dnia 29 czerwca 2015 r. o godz. 16.00. Tematem dyskusji będzie nominowana do nagrody Nike powieść Magdaleny Tulli „Szum”.

Filia nr 7

Miłe chwile w „Młynie nad Czarnym Potokiem”.     
Autorka porusza aktualne problemy społeczne: trudności w znalezieniu pracy, kłopoty finansowe, wzajemne niezrozumienie i samotność młodych małżonków, a także dotkliwe poczucie rozczarowania wynikające z rozbieżności między wcześniejszymi marzeniami a rzeczywistością.
Książka zdecydowanie promuje życie na prowincji, spowolnienie rytmu życia, dążenie do wewnętrznej  harmonii i … zdrowe odżywianie, w czym pomogą dołączone do książki przepisy kulinarne.    

Następne spotkanie Klubu odbędzie się 30 czerwca, o godz. 11.00.  Tematem dyskusji będzie książka Anny J. Szepielak pt. „Wspomnienia w kolorze sepii”.

{webgallery}img058img059img060img061img062img063img064{/webgallery}