Wypożyczalnia dla Dorosłych
Zygmunt Miłoszewski “Jak zawsze”
Autor bestsellerowej serii książek sensacyjno-kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim pokusił sie o napisanie satyryczno-humorystycznej powieści obyczajowej.
Grażyna i Ludwik są małżeństwem z długoletnim stażem. Każdego roku świętują rocznicę pewnego wydarzenia. Ale ten dzień i ta noc jest inna od poprzednich. Małżonkowie budzą się w latach 60. XX w., są młodsi, a rzeczywistość, która ich otacza nie przypomina tej sprzed lat. Czy Grażyna i Ludwik wykorzystają swoje doświadczenie i wiedzę wyniesioną z XXI wieku, by uniknąć życiowych pułapek
i jeszcze raz przeżyć życie bez spektakularnych wpadek?
Następne spotkanie odbędzie się 26 marca o godz. 16.00, a tematem dyskusji będzie książka Lisy See pt.”Herbaciana dziewczyna”.

Filia nr 1
B. A. Paris „Na skraju załamania’’
Cass Anderson to nauczycielka, której życie pewnej nocy zamienia się w piekło. Kobieta wracając do domu przez las spotyka samotną kobietę, siedzącą w samochodzie, jednak nie sprawdza, czy nie potrzebuje ona pomocy. Następnego dnia okazuje się , że kobieta nie żyje, została brutalnie zamordowana. Od tamtej pory Cass nie może normalnie funkcjonować, zaczyna popadać w obłęd,
a do tego nękają ją głuche telefony i problemy z pamięcią.
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 21 marca 2019 r. o godz.15.00 i będzie dotyczyć książki ,Elegia dla bidoków’’ autorstwa J.D Vance.

Filia nr 3
Magdalena Majcher „Matka mojej córki”
Magdalena Majcher przedstawiła problem znany i często poruszany w mediach. Decyzja podjęta przez samolubną kobietę wpływa na życie innych osób. Młoda kobieta wspomina czas szkoły, podczas którego zmuszona została do zajęcia stanowiska w sprawie, w której rodzina powinna być dla niej oparciem, a którego konsekwencje obarczyły zarówno zarówno ją, jak i jej bliskich na wiele kolejnych lat. Psychologiczne wizerunki kolejnych postaci są wiarygodne, a temat bliski współczesnym kobietom.
Następne spotkanie klubu odbędzie się we wtorek 26 marca 2019 r. o godz. 16.00 i poświęcone będzie omówieniu książki Danuty Noszczyńskiej „Nieświęta rodzina”.

Filia nr 7
Laetitia Colombani „Warkocz”
Ten niezwykle udany debiut powieściowy francuskiej scenażystki, reżyserki i aktorki, opowiada
o losach trzech współcześnie żyjących kobiet, z trzech kontynentów, z odmiennych krajów, z różnych warstw społecznych, różnych religii. Każda z nich musi zmierzyć się z wyzwaniem, które stawia przed nimi Los, co wymaga wielkiej odwagi, siły i wiary w siebie oraz odrzucenia społecznie i religijnie narzuconych norm i obyczajów. To piękna, wzruszająca, tchnąca niesamowitym ładunkiem emocjonalnym opowieść. Ciekawa kompozycja książki splata te trzy historie w subtelny warkocz emanujący kobiecą siłą, nadzieją i solidarnością.
Następne spotkanie naszego Klubu – 26 marca o godz. 11.00. Będziemy rozmawiać o książce Sofii Lundberg „Czerwony notes”.