Dni Inowrocławia w Filii nr 2 dla Dzieci

We wtorek 7 czerwca, w Filii nr 2 dla Dzieci miała miejsce impreza z okazji Dni Inowrocławia pod hasłem „A w moim mieście”. W trakcie zajęć odbył się mini quiz o Inowrocławiu, zaplanowano trasę zwiedzania naszego miasta oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 wykonali kotyliony na Dni Inowrocławia.

Baśniowy urok kopalni soli „Solno” w „Tajemniczym Ogrodzie”

W środę 8 czerwca, Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” oraz uczniowie z SP2 świętował Dni Inowrocławia. Dzieciaki wybrały się głęboko pod ziemię i zwiedziły kopalnię soli „Solno”, ich machiną czasu był film zrealizowany tuż przed jej ostatecznym zalaniem pt. „Pół kilometra pod Inowrocławiem”. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o metodach wydobywania solanki, ale także m.in.: że złoża soli liczą sobie 22 miliony lat, kopalnia miała 10 poziomów, a jej korytarze ciągnęły się na łączną długość 200 kilometrów.

„Inowrocław  moje miasto – moja ojczyzna” konkurs wiedzy o Inowrocławiu

W czwartek 9 czerwca, uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 9 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie  wiedzy o naszym mieście. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Dni Inowrocławia przez Filię nr 2 Biblioteki Miejskiej oraz Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 9. Największą wiedzą wykazali się następujący uczniowie:

Zuzanna Gąsiorek z kl. IV a
Hubert Sadowski z kl. IV a
Martyna Golał z kl. V   a

„Mój Inowrocław”

W piątek 10 czerwca, sześciolatki z Przedszkola nr 2 „ U Jasia i Małgosi” uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji regionalnej, które odbyły się w Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży z okazji Dni Inowrocławia. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań  naszym miastem. Dzieci wysłuchały legendy o patronce miasta Królowej Jadwidze. Następnie poznały strój kujawski, odgadywały zabytki i ciekawe obiekty  na podstawie fotografii, kolorowały ilustracje przedstawiające najbardziej charakterystyczne  miejsca, z których słynie Inowrocław, a także  obejrzały kilka albumów o Inowrocławiu. Na koniec zajęć przedszkolaki  podzielone na cztery grupy układały puzzle, na których  widniało inowrocławskie Uzdrowisko.

Okiem znawcy… – odświętnie o Inowrocławiu w Filii nr 7

Doroczne Dni Inowrocławia są zawsze znakomitą okazją do bliższego poznania naszego miasta, docenienia jego atrakcyjności i walorów. Nie inaczej było i w tym roku… Za sprawą niecodziennego gościa, p. Teresy Buraczewskiej – przewodnika po naszym mieście. Uczniowie z SP nr 11, mieli doskonałą okazję, by bliżej poznać ciekawą historię Inowrocławia oraz  jej ślady na naszych ulicach. Przekonały się, że Inowrocław to naprawdę ciekawe i atrakcyjne miasto!

{webgallery}image0502image0503image0504image0505image0506image0507image0508image0509image0510image0511image0517image0518{/webgallery}