Po wakacyjnej przerwie miłośnicy książek, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książek spotkali się, by porozmawiać o literaturze. W dniu 30 września dzielono się opiniami na temat książki Pawła Huelle „Śpiewaj ogrody”.
Paweł Huelle, pisarz, poeta, dramaturg, scenarzysta, felietonista, krytyk literacki, autor książek m.in.: „Weiser Dawidek” (debiut powieściowy), „Mercedes-Benz”, „Castorp”, „Ostatnia wieczerza”.
Najnowsza powieść Pawła Huelle „Śpiewaj ogrody” tematycznie związana jest z Gdańskiem. „Śpiewaj ogrody” to finezyjnie skonstruowana opowieść o świecie, którego już nie ma, składająca się z kilku przenikających się ze sobą wątków. Znajdziemy tu historię niemieckiego małżeństwa Grety i Ernesta Teodora Hoffmanów (mieszkańców domu przy ulicy Polanki w okresie przed II wojną światową), dzieje Kaszuba – pana Bieszka, losy rodziny autora oraz mroczną opowieść kryminalną opisaną w pamiętniku dawnego właściciela kamienicy. A obserwatorem i przewodnikiem po świecie muzyki, przyjaźni jest dla nas młody chłopiec – alter ego autora.

{webgallery} DKK wrzesień 2014 DKK wrzesień 2014 DKK wrzesień 2014 {/webgallery}

Następne spotkanie 28.10.2014 r. o godz. 16.00 (Salonik Literacko -Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce Ignacego Karpowicza pt. „Sońka”. Zapraszamy do dyskusji.