W październiku, miłośnicy książek, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się, by podyskutować o książce Ignacego Karpowicza pt. „Sońka”.
    
Ignacy Karpowicz – polski pisarz, prozaik, tłumacz literacki i podróżnik, zwycięzca Paszportu „Polityki” w 2010 r. Autor książek m.in.: „Niehalo”, „Gesty”, „Cud”, „Balladyny i romanse”, „Ości”, „Sońka”.
Akcja najnowszej powieści Ignacego Karpowicza rozgrywa się na Podlasiu. Do wsi Słuczanka dociera modny, znany reżyser z Warszawy Igor/Ignacy Grycowski. Przypadek sprawia, że trafia do domu staruszki-Sońki, która widząc  w nim anioła śmierci zwierza się z całego swojego życia. Losy Sońki obfitują w serię dramatycznych i trudnych wydarzeń.  Przekazana przez nią opowieść inspiruje Igora do stworzenia spektaklu teatralnego opartego na zdarzeniach z jej życia. Ta opowieść o losach prostej kobiety żyjącej w czasach, gdy historia „jest zawsze przeciwko ludziom, a najbardziej kobietom” stanowi punkt wyjścia do rozważań na temat pochodzenia, identyfikacji narodowej, tolerancji i zakazanej miłości.

{webgallery} DKK październik 2014DKK październik 2014DKK październik 2014 {/webgallery}

Następne spotkanie 25.11.2014 r. o godz. 16.00 (Salonik Literacko-Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce  Frederica Backmana pt. „Mężczyzna imieniem Ove”. Zapraszamy do dyskusji.