27 maja odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji była książka Jerzego Pilcha „Dziennik”.
Jerzy Pilch, prozaik, felietonista, autor scenariuszy filmowych, jeden z popularniejszych pisarzy współczesnych, laureat nagrody Fundacji im. Kościelskich (1989) oraz nagrody Literackiej Nike (2001), twórca książek m. in.: „Moje pierwsze samobójstwo”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wiele demonów”. W roku 2012 ukazał się pierwszy „Dziennik” obejmujący wydarzenia od 21 grudnia 2009 do  listopada 2011 r. „Dziennik” Jerzego Pilcha to taki rodzaj książki, którą bez względu na to czy zaczniemy czytać od początku, czy od środka, czy tylko jego wybrane fragmenty zawsze natrafimy na interesujące uwagi, spostrzeżenia autora odnoszące się  do toczącego się wokół życia.
Pisarz znany ze swego „ciętego pióra” krytycznie ocenia  twórczość, postawy niektórych autorów a jego celne komentarze rzeczywistości stanowią interesujący punkt wyjścia do własnych przemyśleń.

{webgallery} {/webgallery}

Następne spotkanie 24.06.2014 r. o godz. 16.00 (Salonik Literacko -Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce H. Murakamiego „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”. Zapraszamy do dyskusji.