25 lutego odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji była książka Marii Wiernikowskiej “Oczy czarne, oczy niebieskie”.

Maria Wiernikowska, dziennikarka, korespondentka wojenna, reporterka i autorka książek, w roku  2013 wydała książkę „Oczy czarne, oczy niebieskie” stanowiącą zapis podróży do Santiago de Compostella. Namówiona przez przyjaciół wyrusza w drogę (ok. 800 km pieszo i na rowerze) śladami św. Jakuba. Cel podróży nie jest bliżej określony, może w intencji szczęśliwego ocalenia z wypadku, z potrzeby odbycia podróży w ogóle, czy z nadziei, że każda przebyta droga nas wzbogaca. Trasę pokonuje samotnie, co sprzyja  rozważaniom nad sensem i istotą  życia.   Dziennikarka szczerze i bezkompromisowo opowiada o swoich sprawach czy to związanych z życiem osobistym czy zawodowym, co jest dużym walorem książki.  

Następne spotkanie 25.03.2014 r. o godz. 16:00 (Salonik Literacko -Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce Joanny Bator „Ciemno, prawie noc”. Zapraszamy do dyskusji.

{webgallery} {/webgallery}