W kwietniu minęło 8 lat od pierwszego spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki.
Tradycyjnie kwiecień stała się dla nas miesiącem, w którym podsumowujemy nasze comiesięczne spotkania i wybieramy najlepszą naszym zdaniem książkę roku. Spośród przeczytanych publikacji od maja 2014 do kwietnia 2015 r. pierwsze trzy miejsca zajęły:

1.    Margaret Mazzantini „Powtórnie narodzony”
2.    Ignacy Karpowicz „Sońka”
3.    Frederik Backman „Mężczyzna imieniem Ove”

    Podczas wtorkowego spotkania przedmiotem dyskusji była także książka Katarzyny Bondy „Pochłaniacz”.
    Katarzyna Bonda scenarzystka, dokumentalistka, dziennikarka oraz autorka powieści kryminalnych, w roku 2007 zadebiutowała powieścią „Sprawa Niny Frank”. Książka „Pochłaniacz” wydana  w 2014 r. stanowi pierwszą część z zapowiadanego cyklu zatytułowanego „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”.
    Akcja tej kryminalnej powieści rozgrywa się w Trójmieście na przestrzeni 20. lat. Autorka wprowadza nas w tajemniczy dla wielu z nas świat gangsterów, mafijnych porachunków, intryg
i spisków.
    Główna bohaterka książki Sasza Załuska profilerka z zawodu  ma do rozwiązania prostą, jak się wydaje na początku zagadkę kryminalną, ale w trakcie prowadzenia śledztwa natyka się na nierozwiązaną sprawę morderstwa sprzed lat.
    Niezwykła dbałość o szczegóły, wyraziste charaktery stworzonych postaci oraz nowa postać detektywa- kobiety specjalizującej się w tworzeniu profilu osobowościowego mordercy na podstawie dowodów zebranych na miejscu przestępstwa, rozmów ze świadkami zbrodni, rodziną
i znajomymi ofiary, to spore zalety tej książki.

{webgallery}image2537image2538image2539{/webgallery}

Następne spotkanie 25.05.2015 r. (pn) o godz. 16.00 (Salonik Literacko-Artystyczny lub Czytelnia Regionalna). Będziemy rozmawiać o książce Ewy Winnickiej pt. „Angole”. Zapraszamy do dyskusji.