header-image

W kwietniu minęło 7 lat od pierwszego spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tradycyjnie kwiecień stał sie dla nas miesiącem, w którym podsumowujemy nasze comiesięczne  spotkania i wybieramy najlepszą naszym zdaniem książkę roku. Spośród przeczytanych od maja 2013 do kwietnia 2014 r. pierwsze trzy miejsca zajęły:
1. Khaled Hosseini “I góry odpowiedziały echem”
2. Wiesław Myśliwski “Ostatnie rozdanie”
3. Joanna Bator “Ciemno, prawie noc”

Khaled Hosseini pisarz afgański piszący po angielsku, autor bestsellerów „Chłopiec z latawcem”, „Tysiąc wspaniałych słońc”, w 2013 roku wydał książkę „I góry odpowiedziały echem”. Autor w  swej najnowszej powieści, której  akcja  rozgrywa się na tle burzliwej historii Afganistanu, przedstawia dzieje rozdzielonego w dzieciństwie rodzeństwa. Losy Abdullaha i Pari stają się zaczątkiem opowieści o ich bliższych i dalszych krewnych.
Khaled Hosseini skupia naszą uwagę na losach ludzkich, na emocjach, na więzach rodzinnych, tworzy postacie ze swymi słabościami, ułomnościami, ale też skłonne do poświęceń i miłości. Hosseiniemu udało się stworzyć książkę mądrą i piękną.

Następne spotkanie 27.05.2014 r. o godz. 16:00 (Salonik Literacko -Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce Jerzego Pilcha „Dziennik” . Zapraszamy do dyskusji.

{webgallery}{/webgallery}

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast
+