We wtorek 24 czerwca odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji była książka: Haruki Murakami „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”.

Haruki Murakami urodził się w Kioto, w Japonii w 1949 r. Jest autorem m.in. takich książek: „Norwegian Wood”, „Kafka nad morzem”, „Po zmierzchu” itd.
Tsukuru Tazaki bohater książki H. Murakamiego należy do grona młodych ludzi, którzy przyjaźnią się, wspólnie spędzają czas, pracują na rzecz dzieci. Jednak pewnego dnia przyjaciele oznajmiają mu, że nie chcą się z nim spotykać. Zszokowany Tsukuru nie pyta o przyczynę zerwania kontaktów – nie dąży do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Tsukuru głęboko przeżywa odrzucenie, pogrąża się w depresji, jest bliski śmierci. Z upływem czasu udaje  mu się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości, ale w sercu nadal  żywi urazę do czwórki przyjaciół. Kiedy poznaje Sarę, ta doradza mu, aby dotarł do dawnych znajomych i ustalił przyczynę wykluczenia z grupy. Tsukuru wyrusza w podróż, która pozwoli mu wyjaśnić zagadkę z przeszłości.

{webgallery} image1080 image1080 {/webgallery}

Następne spotkanie 30.09.2014 r. o godz. 16.00 (Salonik Literacko -Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce Pawła Huelle „Śpiewaj ogrody”. Zapraszamy do dyskusji.