Grażyna Jagielska – tłumaczka literatury angielskiej, dziennikarka, autorka książek: „Korespondent”, „Fastryga” i „Płaskuda”, napisała książkę autobiograficzną pt. ”Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Książka jest opowieścią o małżeństwie, o cenie bycia razem. Ona, żona korespondenta wojennego Wojciecha Jagielskiego, który jako reporter w ciągu 20 lat pracy zawodowej uczestniczył w ok. 53 konfliktach wojennych, napisała książkę, która stanowi swoistą terapię, mającą pomóc autorce w zrozumieniu procesu wpadania w chorobę.
Przez wszystkie lata małżeństwa Grażynie Jagielskiej towarzyszył strach i lęk o męża. Nagromadzony bagaż złych emocji poskutkował chorobą. Autorka z objawami stresu bojowego dostaje się do kliniki psychiatrycznej leczącej z traumy związanej z przeżyciami wojennymi, choć to przecież nie ona była naocznym świadkiem wojen, tylko biernym odbiorcą opowieści męża o ludziach i zdarzeniach.

 {webgallery}

{/webgallery}

Następne spotkanie 24.09.2013 r. o godz. 1600 (Salonik Literacko -Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce Kazimierza Orłosia „Dom pod Lutnią” Zapraszamy do dyskusji.