W kwietniu obchodzony jest Dzień Płyty Winylowej i z tej okazji 9 kwietnia w Czytelni Czasopism nie zabraknie dobrej muzyki.

Dla tych, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na temat nośników analogowych przygotowaliśmy quiz dostępny od 1 do 8 kwietnia (włącznie). Bezpośredni link do konkursu znajdzie się na naszym facebookowym fanpage’u.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Płyty Winylowej będzie cykliczne spotkanie Klubu Miłośników Płyt Winylowych WINYLovers, które odbędzie się o godzinie 17.00. Wówczas otwarta zostanie mini wystawa pt. „Zabytki fonografii”. Ekspozycję inowrocławska biblioteka zorganizuje dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, które użyczy eksponaty fonograficzne. Wystawa potrwa do 30 kwietnia i będzie można ją oglądać w godzinach otwarcia Czytelni Czasopism. Podczas spotkania WINYLovers ogłoszone będą wyniki quizu internetowego.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć muzyczną przygodę z winylowymi krążkami. WINYLovers daje okazję do pogłębiania wiedzy o „analogach”, dyskusji oraz przede wszystkim do poznania fantastycznych ludzi.

Serdecznie zapraszamy!