9. października 2014 r. gościem „Tajemniczego Ogrodu” i Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej był Marcin Brykczyński – ekwilibrysta językowy, autor wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Sam o sobie powiedział: „nigdy nie byłem młodym, dobrze zapowiadającym się poetą”, a to z prostej przyczyny, że tworzyć zaczął dopiero mając 42 lata. W „branży” działa już od dobrych 25 lat, i trzeba przyznać, że wychodzi mu to naprawdę świetnie. Dzieci z inowrocławskich szkół podstawowych i przedszkoli, uczestniczące w spotkaniach, miały okazję wysłuchać wierszy i rymowanek o Alfabestii, białych i czarnych zwierzętach, uczuciach skrywanych przez każdego z nas oraz o dwunastu kolorach symbolizujących każdy z miesięcy. Autor opowiedział o tym, jak czasem rwie włosy z głowy, żeby rymy się „zgrały”, a kiedy indziej słowa same spływają przez jego palce na klawiaturę iPoda. Autorowi towarzyszyło jego zdjęcie z dzieciństwa, które zabiera ze sobą na wszystkie spotkania. Uczestnicy dowiedzieli się także, że jego tata przez 3 semestry w latach 30. ubiegłego wieku uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Wspólne fotografie młodych czytelników z pisarzem zakończyły spotkania.

Spotkanie zostało przygotowane w ramach projektu „Oj!czysty język” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

{webgallery} "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" "Co się kryje w sercu na dnie" i o kolorach miesięcy w "Tajemniczym Ogrodzie" {/webgallery}