W piątek 12 i w sobotę 13 września zaprezentowaliśmy naszą biblioteczną ofertę na Targach Młodych w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Niepodległości 4.
Zachęcaliśmy do założenia karty bibliotecznej, która we wrześniu kosztuje złotówkę i uprawnia do wypożyczania nie tylko książek, ale również do zniżek na towary i usługi w instytucjach partnerskich w ramach „Biletu do Kultury”. Zapraszaliśmy na wystawy, spotkania autorskie, warsztaty literackie, językowe, filmowe, plastyczne, ekologiczne i psychologiczne, do Dyskusyjnych Klubów Książki oraz Klubu Miłośników Literatury i Filmu Fantastycznego. Proponowaliśmy wzięcie udziału w naszych konkursach dla młodzieży: literackich, krasomówczym lub recytatorskim. Informowaliśmy, że na regale w holu Biblioteki Głównej oraz w Pijalni wód-Palmiarni „Inowrocławianka” można zostawić przeczytaną książkę i bezpłatnie wybrać inną. Osobom zainteresowanym społeczną aktywnością na rzecz kultury sugerowaliśmy zostanie naszym wolontariuszem.
Podkreślaliśmy, że jesteśmy otwarci na propozycje zakupu ciekawych tytułów lub zorganizowania atrakcyjnej imprezy literackiej.

{webgallery} Byliśmy na Targach Młodych Byliśmy na Targach Młodych Byliśmy na Targach Młodych Byliśmy na Targach Młodych Byliśmy na Targach Młodych Byliśmy na Targach Młodych {/webgallery}