Koncert, warsztaty taneczne, konkursy i kiermasz, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez inowrocławską książnicę z okazji III edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Noc Bibliotek”.

Już 3 czerwca Biblioteka Główna przy ul. Kilińskiego 16 zamieni się w „boskie Buenos”. A to za sprawą tematu przewodniego imprezy, którym będzie argentyńskie tango! O 17.00 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej rozpocznie się koncert zespół TANGO MIO – specjalizującego się w gatunku tango-cancion – który wprowadzi wszystkich w klimat i rytmy znane za Oceanem. Po nim w Saloniku Literacko-Artystycznym, gdzie obejrzeć będzie można fotografie warszawskich artystów Sylwii i Przemysława Piwowarów inspirowane zmysłowym tańcem, członkowie z Fundacji Terapii Tangiem COTANGO zaprezentują jego podstawowe kroki oraz kilka porywających układów. Chwilę później rozpocznie się spotkanie z Tadeuszem Wodzickim (autorem książki o Argentynie) pn. „Spotkajmy się w Buenos Aires – mieście tanga”. Dygresje o republice przeplatane będą kolorową prezentacją slajdów przygotowaną przez autora.
Oczywiście nie zapomnieliśmy o najmłodszych. W Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” czekają na nich: zajęcia plastyczne, warsztaty taneczne oraz turniej gier Xbox. Poza tym w trakcie imprezy zostanie rozstrzygnięty konkurs na najbardziej oryginalne zdjęcie z książką typu sleeveface pn. „Ubierz się w książkę”, każdy miłośnik literatury będzie mógł „upolować” okazję na kiermaszu książek lub stworzyć niecodzienną rzeźbę na warsztatach plastycznych dla dorosłych. Oprócz tego każdy, kto tego dnia nie zapomni o wejściówce będzie miał możliwość wygrania nagród rzeczowych i rabatów od partnerów akcji, a ci którzy znają Argentynę lepiej niż własną kieszeń będą mogli spróbować swoich sił w quizie. Na dodatek tylko tego dnia będzie można w Wypożyczalni dla Dorosłych założyć BEZPŁATNIE kartę czytelnika! A spragnieni nie tylko kulturalnych wrażeń, ale także słodkich specjałów będą mogli odwiedzić stoisko Pijalni Wód-Palmiarnia INOWROCŁAWIANKA, które na tę okazję przeniesie swoje desery z Parku Solankowego do bibliotecznego holu.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia.

Na koncert obowiązują BEZPŁATNE wejściówki do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16).