Światowy Dzień Książki to święto, które – dzięki UNESCO – obchodzimy rok rocznie od ponad 20 lat! Ustanowione dla upamiętnienia m.in. śmierci pisarzy: Miguela de Cervantesa i Williama Szekspira obchody mają przysłużyć się promocji czytelnictwa i zwrócić uwagę na ochronę własności intelektualnej. Zachęcamy, aby to święto spędzić właśnie z nami!

Tego dnia w autobusach komunikacji miejskiej będzie można wysłuchać wybranych przez bibliotekarzy audiobooków. Wzorem lat ubiegłych w godzinach od 11.00 do 17.00 na Placu Klasztornym przed Teatrem Miejskim, odbędzie się kiermasz taniej książki. Za symboliczne parę złotych – będzie można „upolować” coś dla siebie lub dla kogoś bliskiego. We wszystkich filiach dla osób dorosłych zostanie przeprowadzony quiz czytelniczy. Każdy czytelnik, który między 11-17 o pełnej godzinie przyjdzie i wypożyczy książkę, będzie miał możliwość wygrania książki-niespodzianki (po udzieleniu odpowiedzi na zadane przez bibliotekarkę pytanie).
Godzina 11.00 to również moment, w którym w Saloniku Literacko-Artystycznym rozpoczną się warsztaty kaligrafii dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez teoretyka pisma odręcznego, Henryka Kuleszę. Na zajęcia obowiązują zapisy (do 19.04.2019 włącznie) pod numerem telefonu Czytelni Biblioteki Głównej (52) 357-46-38. Natomiast o godz. 18.00 – również w Saloniku – odbędzie się wernisaż wystawy Henryka Kuleszy pt. „Litera i detal” połączony z prezentacją wybranych woluminów z cennego księgozbioru Hahna.

Wstęp na wernisaż jest wolny!