Pierwsza dekada marca, to okres, w którym przypada bardzo nietypowe święto – Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej.
Zgodnie z oczekiwaniami coraz większej grupy użytkowników nasza Biblioteka stale poszerza ofertę książek i innych materiałów udostępnianych w formie elektronicznej. Wszyscy zainteresowani mogą bezpłatnie korzystać z: 18 tysięcy e-booków dostępnych
w serwisie LEGIMI, ponad 1480 publikacji dostępnych na platformie Ibuk Libra, zasobów Inowrocławskiej Biblioteki Cyfrowej, książek elektronicznych z serwisu Wolne Lektury, Cyfrowej Biblioteki Publikacji Naukowych ACADEMICA.
    Drogi Czytelniku, jeśli interesuje Cię nasza oferta e-booków i chciałbyś poznać szczegóły, zadzwoń (tel. 357-93-89) lub odwiedź Wypożyczalnię dla Dorosłych, Filię nr 1, 2, 3, 4 i 7 lub Czytelnię Biblioteki Głównej. Bibliotekarze chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Przekonaj się, że korzystanie z książek elektronicznych wcale nie jest takie skomplikowane. Zapraszamy!

Dodatkowo wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak sprawnie korzystać z książek w czytelni Ibuk Libra zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem „Ibuka”, które odbędzie się 10 marca 2017 r. o godz. 11.15 w Saloniku Literacko-Artystycznym (ul. Kilińskiego 16). Wstęp wolny!