Nie lada pamięcią i żelaznymi nerwami wykazali się finaliści organizowanego przez Bibliotekę Miejską od ponad 30. lat konkursu czytelniczego „Wielka Gra”. W tym roku gospodarzem wydarzenia była Filia nr 4, przy ul. Poprzecznej 29. Finałowe rozgrywki otworzył Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Arkadiusz Fajok, życząc uczestnikom dobrej zabawy i rywalizacji fair play. Do wyboru były dwa tematy: „Kury górą!” Justyny Bednarek oraz „Supercepcja” z serii książek Katarzyny Gacek. Dzieci i młodzież wspierani przez swoich najbliższych, odpowiadali na pytania dotyczące treści przeczytanych książek. Po zaciętych bojach, lista zwycięzców przedstawia się następująco:

 

 

Temat I „Kury górą!”

 

I Dominika Krakowska
II Natalia Szatkowska

III Piotr Wawrzyński

IV ex aequo Joanna Karczewska

IV ex aequo Adrian Gładysz

V Paweł Kaczmarek

VI Hanna Aleksa

 

 

Temat II „Supercepcja”

 

I Jolanta Karczewska

II ex aequo Anastazja Karpińska

II ex aequo Karolina Nowaczyk

III Igor Szymański

IV Krzysztof Czochór

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie finalistów, a im samym dziękujemy, gratulujemy i już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Protokół Kulturalny XVIII”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Inowrocławia.