header-image

Daily Archives: 13 grudnia 2021

Dziecięca Pracownia Rękodzieła w świątecznej odsłonie – warsztaty Filii nr 7

Zbliżają się najpiękniejsze w roku święta – Święta Bożego Narodzenia. By solidnie przygotować się do tych szczególnych dni, uczestnicy spotkania Klubu Bajkonurrrków wykonali piękne dekoracje choinkowe. Podczas zajęć dzieci włożyły dużo serca w tworzenie autorskich bombek z kartonów oraz malowanie ozdób z masy solnej. Na kolejne zajęcia zapraszamy już w nowym roku – 14 stycznia o godzinie 16:00. Więcej informacji pod nr tel. (52) 35732-45.

Dziecięca Pracownia Rękodzieła w świątecznej odsłonie – warsztaty Filii nr 7 Czytaj więcej ...

Makramowe szaleństwo w Filii nr 7

Dorośli uczestnicy warsztatów makramy uczyli się sposobów wiązań i własnoręcznie wykonali ciekawe ozdoby choinkowe. Materiałem rękodzielniczym był sznurek o specjalnym splocie. Opanowanie podstawowych wiązań okazało się niełatwe, ale w konsekwencji powstały piękne choinki oraz świąteczne wianki. Dźwięki kolęd i pastorałek stworzyły przemiłą, świąteczną atmosferę.

Makramowe szaleństwo w Filii nr 7 Czytaj więcej ...

Mikołajki z Teatrem Katarynka

Mnóstwo śpiewu, radości i ruchu scenicznego dostarczył naszym najmłodszym czytelnikom Teatr Katarynka – a wszystko to za sprawą „Mikołajek”, które w bibliotece obchodziliśmy 9 i 10 grudnia. Odegrane przez aktorów spektakle pokazały ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie ze zwierzętami i przyrodą. Nie zbrakło wątków edukacyjnych, bajkowych morałów i pingwiniego twista, który przygotowywał najmłodszych widzów do pojawienia się najbardziej wyczekiwanego gościa! Święty ...

Mikołajki z Teatrem Katarynka Czytaj więcej ...

Ekspresowy przegląd książkowy – w świątecznym klimacie

Filia nr 1 przy ul. Wilkońskiego 32 zaprasza na internetowy cykl pt. „Ekspresowy przegląd książkowy”. W odcinku pt. „W świątecznym klimacie” zaprezentujemy literaturę dla dzieci o Mikołaju, Bożym Narodzeniu i gwiazdkowych tradycjach. Nagranie będzie można obejrzeć od 17 grudnia 2021 r. od godz. 10.00  na Facebooku Biblioteki Miejskiej (https://www.facebook.com/bmijk.inowroclaw/) oraz kanale YouTube.

Ekspresowy przegląd książkowy – w świątecznym klimacie Czytaj więcej ...

Czy jesteś dobrym Zwiadowcą? – konkurs

Zwiadowcy to otoczona tajemnicą, rządząca się własnymi prawami grupa. To bohaterowie książek Johna Flanagana z serii „Zwiadowcy”. Filia nr 4 zaprasza na konkurs dla prawdziwych łowców przygód. Dla każdego entuzjasty historii Willa, Horacego i Halta rozwiązanie naszych szyfrów to obowiązek. Zadaniem uczestników konkursu jest rozszyfrowanie zakodowanych fragmentów pochodzących z pierwszego tomu pt. „Ruiny Gorlanu”, które będą publikowane codziennie na stronie internetowej Biblioteki od 13 do ...

Czy jesteś dobrym Zwiadowcą? – konkurs Czytaj więcej ...