Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 7 rozmawiano o „Dzienniku” Jerzego Pilcha. Książkę tworzą poszerzone  i przeredagowane felietony, które były drukowane w „Przekroju” w latach 2010 – 2011.
Autor w krótkich tekstach komentuje naszą rzeczywistość, pisząc przede wszystkim o kulturze, literaturze, sporcie (zwłaszcza o ulubionym futbolu i ukochanej Cracovii), religii i swoich rodzinnych korzeniach. Mimo, iż pisarz odżegnuje się od polityki, nie unika refleksji nad bieżącymi sprawami.
Dużo jest w „Dzienniku” uwag na temat literatury – nowości wydawniczych i klasyki, ulubionych lektur oraz filmów. Jerzy Pilch nie pomija takich tematów jak: zmagania z chorobą, utrata miłości i wiary, odchodzenie, śmierć.
Teksty ”Dziennika” odznaczają się błyskotliwością, czasem złośliwością i sarkazmem. To książka godna polecenia miłośnikom twórczości Autora oraz wszystkim tym, którzy lubią podczas lektury rozkoszować się stylem i językiem, pośmiać się, a czasem zasmucić.
Następne spotkanie Klubu – 16 grudnia o godz. 11.00.
Będziemy rozmawiać o książce Jacka Hugo Badera „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” . Serdecznie zapraszamy!

{webgallery} 100 % Pilcha w Pilchu na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr7 100 % Pilcha w Pilchu na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr7 {/webgallery}