Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wypożyczalni dla Dorosłych istnieje od kwietnia 2007 r. W tym roku, 25 kwietnia obchodziliśmy jubileusz naszych spotkań. Przez cały ten czas towarzyszyło nam motto francuskiego pisarz Philippa Claudela: „Książka to przedmiot niewielkich rozmiarów, łatwy do umieszczenia gdzieś w domu. Ale ten mały przedmiot umożliwia prowadzenie ciekawych dyskusji, rodzi liczne więzy, umożliwia spotkania z innymi, które te więzy przekształcają.”

Dotąd zebraliśmy się 100 razy, przeczytaliśmy 108 książek i ok. 200 godzin spędziliśmy na omawianiu i dzieleniu się wrażeniami z przeczytanych lektur. Klubowicze w ramach programu spotykali się z pisarzami. Naszymi gośćmi byli m.in.: Andrzej Stasiuk, Marek Krajewski, Monika Szwaja, Hubert Klimko-Dobrzaniecki. W 10. rocznicę powstania programu DKK  uczestniczyliśmy w ogólnopolskim przedsięwzięciu artystycznym pn. „Literacki Woodstock”.

Nasze urodzinowe spotkanie uświetnił występ p. Darii Kosmalskiej i przygotowany na tę okazję tort. Były kwiaty i podziękowania dla p. Dyrektor Doroty Drobnik-Stefańskiej i moderatora klubu od klubowiczów. Z kolei p. Dyrektor wręczyła wszystkim przybyłym drobne upominki za aktywny udział w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. W trakcie uroczystości wybrano także książkę 10 lecia, a została nią publikacja Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „1945: wojna i pokój”. Zgromadzeni na jubileuszu goście mogli również obejrzeć ekspozycję dokumentującą dziesięcioletnią działalność klubu.

{webgallery}image0531image0532image0533{/webgallery}