Szanowni miłośnicy muzyki klasycznej, opery i baletu! Zapraszamy Was na spotkanie ze szczególnym Gościem, Sławomirem Pietrasem – wybitnym znawcą opery i baletu, dyrektorem polskich teatrów operowych, który zasłynął m.in. jako inicjator i współtwórca wielu festiwali operowych i baletowych w Polsce. W Jego dorobku znajduje się kilkaset produkcji spektakli operowych, operetkowych, baletowych, wieczorów galowych, koncertów i recitali. Sławomir Pietras jest także popularyzatorem sylwetek wielkich Polaków oraz postaci sceny muzycznej, o których przeczytać można w Jego „Felietonach operowych”. Inowrocławianom opowie o Marii Callas – primadonnie stulecia.
​Spotkanie autorskie wpisujące się w kalendarz wydarzeń Ino Classic Festiwalu odbędzie się 12 października 2020 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16.

Na wydarzenie zapraszają Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Kujawskie Centrum Kultury
i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Wejściówki na wydarzenie oraz formularz oświadczenia o stanie zdrowia można odbierać od 05.10 br. w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. J. Kilińskiego 16) w godzinach otwarcia.

UWAGA: Uczestnicy spotkania są zobowiązani zachować środki bezpieczeństwa w postaci maseczki ochronnej
i dezynfekcji rąk przy wejściu do Biblioteki. Konieczne jest również wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz poddanie się mierzeniu temperatury. Formularz oświadczenia o stanie zdrowia można pobrać ze strony internetowej Biblioteki.