13 czerwca 2017 r. inowrocławska Biblioteka zorganizuje nietypowe łowisko. Wybierz się tego dnia w godzinach od 10.00 do 17.00 na ul. Kilińskiego 16, a przed budynkiem książnicy będziesz mógł razem z nami wziąć udział w  Ogólnopolskim Święcie Wolnych Książek i z sieci wyłowić niejeden interesujący skarb książkowy. W „czystych wodach łowiska” zamieszkują liczne i cenne gatunki książek: od niewielkich powieści romantycznych, poprzez pasjonującą sensację, kryminały, horrory, nietypowe biografie, aż po opasłe tomy książek popularnonaukowych. Drogi Czytelniku, jeśli w Twojej domowej biblioteczce znajdują się książki, po które już nie sięgniesz, zabierz je ze sobą, wpuść do łowiska i uwolnij. Z pewnością znajdą swojego amatora! Mamy nadzieję, że – jak co roku – łowiących nie zabraknie!

Wszystkim inowrocławianom i gościom przypominamy, że od kilku już lat czynnie włączamy się w propagowanie swobodnej wymiany książek nie tylko we własnych murach (ustawiając w holu Biblioteki regał „Książka na wymianę”), ale także na zewnątrz.  Już teraz w Inowrocławiu działa z powodzeniem kilka punktów, z których można zabrać książkę i podczas kolejnej wizyty w tym lub innym bookcrossingowym punkcie, przynieść w zamian inną, którą już przeczytaliśmy i do której na pewno nie będziemy już wracać. Takie punkty wymiany książek działają w:
– Pijalni Wód Palmiarni „Inowrocławianka”, ul. Rąbińska 1A,
– Kawiarni Zdrojowej w Parku Solankowym,
– Restauracji 32, ul. Królowej Jadwigi 32,
– Domu Pomocy Społecznej dla Osób w Podeszłym Wieku, ul. Wierzbińskiego 49,
– Domu Dziennego Pobytu Życzliwa Przystań”, ul. Wachowiaka 6 oraz ul. Łokietka 12,
– Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. L. Błażka, ul. Poznańska 97,
– Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Rąbin”, ul. Gen. Kleeberga 1.
– UWAGA! Od tego roku uwalniamy książki na Dworcu PKP!!! (ul. Dworcowa 115).

Serdecznie zapraszamy do współpracy i zachęcamy lokalnych przedsiębiorców, instytucje społeczne, kawiarnie, restauracje i wszystkie ośrodki kultury do umieszczania regałów bookcrossingowych i współpromowania idei bookcrossingu.