Już 2 września odbędzie się największe – bo obejmujące swoim zasięgiem całą Polskę – wesele na Świecie! To wszystko za sprawą szóstej edycji Narodowego Czytania, do której po raz kolejny się włączamy! Każdy jest zaproszony!

Wspólnie z teatrem AKCJA – z Młodzieżowego Domu Kultury – i pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia, Ryszarda Brejzy przygotowaliśmy szereg atrakcji na pierwszą sobotę września. Na Rynku, w godzinach od 11.00-13.00 oprócz czytania fragmentów „Wesela” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, będzie można posłuchać przyśpiewek weselnych w wykonaniu zespołu „Nasze Kujawy”, wziąć udział w happeningu plastycznym, zrobić sobie zdjęcie w wyjątkowej fotoramie (jako Pani Młoda lub Pan Młody) i otrzymać pamiątkowy stempel w swoim egzemplarzu dramatu. Specjalnie dla dzieci przygotowano również gry i zabawy nawiązujące do strojów ludowych.

Ponadto dla wszystkich głodnych – nie tylko kulturalnych wrażeń – Manufaktura Lodów przygotowała promocję. Każdy kto w godz. 10.00-14.00 pokaże przed zakupem swoją kartę biblioteczną, będzie mógł nabyć gałkę lodów w promocyjnej cenie – 3 zł!