W Saloniku Literacko-Artystycznym w czwartkowy wieczór 27 listopada z naszymi czytelnikami spotkali się autorzy książki „Wszystko jest lekko dziwne”. Jerzy Radziwiłowicz, aktor Teatru Narodowego w Warszawie, znany milionom widzów w Polsce i poza jej granicami z głównych ról w filmach Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego czy Jacquesa Rivette’a, rozmawiał z krytykiem filmowym Łukaszem Maciejewskim. Dialog wzbogacały pytania słuchaczy.
Jerzy Radziwiłowicz przywołał wspomnienia krainy swojego dzieciństwa – warszawskiego Grochowa lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Opowiadał o specyfice budowania roli, pracy z różnymi reżyserami i aktorami. Dowiedzieliśmy się, że wieloletnia praca w Teatrze Starym w Krakowie do dzisiaj skutkuje częstym nazywaniem go „aktorem krakowskim”.  Żartobliwie polemizując z określeniem Łukasza Maciejewskiego „poważany tłumacz”, Jerzy Radziwiłowicz przybliżył swoją pracę translatorską nad dziełami Moliera i innych klasyków francuskiego teatru.
Okazało się również, że kitesurfing i narciarstwo to dyscypliny sportu, które zaliczają się do pozaartystycznych zainteresowań aktora.

{webgallery} Wszystko jest lekko dziwne? Wszystko jest lekko dziwne? Wszystko jest lekko dziwne? Wszystko jest lekko dziwne? Wszystko jest lekko dziwne? Wszystko jest lekko dziwne? Wszystko jest lekko dziwne? Wszystko jest lekko dziwne? {/webgallery}