Otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa” – w priorytecie „Promocja czytelnictwa”.

Festiwal literacki „Wiele hałasu o Szekspira” to cykl imprez propagujących czytelnictwo poprzez nawiązanie do czterechsetnej rocznicy śmierci Williama Szekspira oraz obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23.04.2016). Poszczególne wydarzenia skierowane będą do osób dorosłych, młodzieży i dzieci, w tym niepełnosprawnych. Wśród planowanych działań znalazły się: wystawa, prezentacja audiobooków w inowrocławskich autobusach, spektakle teatralne, koncert, krzyżówka w formie elektronicznej i papierowej, warsztaty animacji komputerowej, konkurs facebookowy, prezentacja i dyskusja na temat ekranizacji dramatu Szekspira, pokazy tańca i szermierki połączone z warsztatami, lekcja języka angielskiego, multimedialna lekcja szekspirowska, warsztaty aktorskie.

Różnorodność form i miejsc poszczególnych wydarzeń, skierowanych do różnych grup wiekowych, sprzyjać będzie promocji czytelnictwa także wśród osób, które nie mają nawyku czytania i odwiedzania biblioteki.

Termin realizacji zadania:  22.04 – 4.06.2016 r.

   logo nprc