Filia nr 7 czyta dzieciom przez cały rok, a zwłaszcza w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, który obchodziliśmy już po raz 17.
Podczas dwóch kolejnych dni gościliśmy najmłodszych z przedszkola „Pod Tęczą” proponując im spotkania z ulubionymi bohaterami: piratami i żółwiem Franklinem. Podczas pierwszego z nich, przenieśliśmy się do Nudy Morskiej… gdzie wcale nie było nudno! Poznaliśmy wielu sympatycznych, niegroźnych piratów, m.in.  Patcha, Rudego Lisa oraz rodzinę Jolley-Rogers… i właśnie o tej ostatniej zwariowanej rodzinie, dzieci wysłuchały opowieści z książki „Piraci z naszej ulicy” Jonny’ego Duddle’a. Przedszkolaki przekonały się, że ludzie czasem nie szanują cudzych przekonań i zachowań, a co najgorsze… plotkują i są obłudni!
    Kolejne spotkanie – z żółwiem Franklinem było nie mniej pouczające. Opowiadanie „Franklin i nowy przyjaciel” uczyło młodych słuchaczy otwartości nas świat i nowe znajomości oraz empatii – nie łatwo być nowym uczniem w klasie, zwłaszcza gdy jest się dużym, nieśmiałym łosiem… i wszyscy się nas boją…
    Wszystkim głośnym czytankom towarzyszył kącik zabaw, a w nim:  układanie puzzli do poznanych historii, labirynty – z piratem i żółwiem szukającymi skarbu i skorupy, odnajdywanie różnic w ilustracjach do bajek. Zachętą do czytania były drobne upominki – naklejki czytających dzieci, kolorowanki i słodka niespodzianka.

{webgallery}Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 12Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 11Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 10Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 9Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 8Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 7Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 6Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 5Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 4Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 3Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 2Warto czytać! Czytać głośno! – o Dniu Głośnego Czytania w Filii nr 7 1{/webgallery}