Szekspir na rockowo? Czemu nie! Przekonali się o tym wszyscy Ci, którzy odwiedzili w poniedziałkowe (30.05.2016) popołudnie Salonik Literacko-Artystyczny. Sonety, do których muzykę napisał Paweł Betley wyśpiewał Jacek Kawalec. Utwory z płyty „Be my love”, nagrane przez aktora ponad 20 lat temu, porwały inowrocławską publiczność. Ponadczasowa poezja w połączeniu z aktorskimi umiejętnościami i mocnym głosem sprawiły, że każdy obecny w Saloniku mógł na własnej skórze poczuć ekspresyjność twórczości Mistrza ze Stratfrodu. Gość książnicy – tuż po występie – odwdzięczył się wszystkim za ciepłe przyjęcie rozdając autografy i pozując do wspólnych selfie, które opublikował na swoim fanpage’u.

Przed koncertem rozstrzygnięto dwa konkursy, których wspólnym mianownikiem był Szekspir i jego twórczość. Jury konkursu fotograficznego „Focić czy nie focić”, w składzie: Agnieszka Kozik, Patrycja Wegner-Keiling i Kornel Pawłowski, postanowiło przyznać następujące miejsca:
I miejsce – Piotr Karólewski
II miejsce – Urszula Dutkiewicz
III miejsce – Wiktoria Kruszyńska
Spośród prawidłowych zgłoszeń w internetowym konkursie „Krzyżówka z Szekspirem” Dyrektor Biblioteki Dorota Drobnik-Stefańska rozlosowała trójkę laureatów. Zostali nimi:
– Marta Doligała,
– Sebastian Hejankowski,
– Weronika Stasiak.

Koncert i konkursy zorganizowano w ramach festiwalu „Wiele hałasu o Szekspira”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

image0397image0398image0399image0400image0401image0402image0403image0404{/webgallery}