We wtorkowe popołudnie 21 kwietnia gościliśmy w Saloniku Literacko-Artystycznym Romę Ligocką. Spotkanie było początkiem cyklu imprez organizowanych w naszej książnicy  pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Autorka „Dziewczynki w czerwonym płaszczyku”, snując wielowątkową opowieść, odwoływała się do traumatycznegodzieciństwa, które upłynęło w cieniu Holocaustu, trudnych (pod względem materialnym i emocjonalnym) i wspaniałych jednocześnie (pod względem artystycznym) lat w powojennym Krakowie oraz czasów emigracji w Niemczech. Dowiedzieliśmy się, że Kraków na powrót, w ostatnich latach stał się „jej miastem”.
Pisarka przyznała ze śmiechem, że dopiero teraz przeżywa prawdziwe dzieciństwo, gdy otrzymuję mnóstwo zabawek od najbliższych i ubiera się w kolorowe stroje. Nie pociąga ją show-business, w którym kiedyś pracowała, ale uwielbia spotkania z czytelnikami. Wypełniony po brzegi Salonik, oklaski i długa kolejka po autografy świadczą, że czytelnicy odwzajemniają te uczucia.
Wizyta autorki stanowiła część programu Dyskusyjnych Klubów Książki, realizowanego przez Instytut Książki przy współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. W. Bełzy w Bydgoszczy.

{webgallery}SAM 0260SAM 0261SAM 0262SAM 0276SAM 0280SAM 0283SAM 0284SAM 0290SAM 0291SAM 0299{/webgallery}