Tango (z łacińskiego tangere-dotykać) jest tańcem, który fascynuje ludzi na całym świecie. W niedzielę 17 września o godzinie 16.00 zapraszamy do Muszli Koncertowej na unikalny pokaz:„Tańczy tango dlatego, że mu się należy”, współorganizowany z Kujawskim Centrum Kultury.
    Na początek Julia Krzesińska i Adam Murawski, aktorzy z Inowrocławskiego Teatru Otwartego, prowadzonego przez Elżbietę Piniewską, przedstawią fragmenty poezji Bolesława Leśmiana, opisujące dotyk dłoni zakochanej pary. Później Casa Buena, czyli poznańscy mistrzowie tanga: Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek zaprezentują to, co w tangu najpiękniejsze. Każdy, kto przybędzie do Parku Solankowego, będzie mógł także posłuchać rad specjalistów i… zacząć tańczyć.
    Po chwili odpoczynku zapraszamy o godzinie 19.00  do Saloniku Literacko-Artystycznego (przy ul. Kilińskiego 16) na milongę z udziałem poznańskich tancerzy.
    Imprezy są częścią Festiwalu „Zmyśmian”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017. Wstęp wolny.