Poeta Michał Siewkowski dnia 8 kwietnia 2010 roku po raz pierwszy zaprosił do Biblioteki wszystkich chętnych na warsztaty literackie. Podczas tego spotkania można było m.in. usłyszeć kilka oryginalnych utworów młodych twórców i ożywioną dyskusję o poezji między prowadzącym a jednym z uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza.
    Po pięciu latach warsztaty, pod nazwą Pracowni Literacko-Artystycznej, nadal odbywają się regularnie, niezmiennie zapraszając wszystkich miłośników sztuki i literatury. Skory do dyskusji uczeń, teraz już student Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, również od czasu do czasu w nich uczestniczy, dzieląc się z pozostałymi uczestnikami literackimi poglądami i prezentując nowe utwory.
     Dnia 16 kwietnia 2015 roku odbyło się jego spotkanie autorskie z okazji ukazania się debiutanckiego tomiku „Spacer”. „Prosty składacz słów”, jak napisał o sobie w jednym z utworów, zaprezentował wybór swojej twórczości. I tym razem Damian Skawiński, w rozmowie z prowadzącym spotkanie Michałem Siewkowskim i zgromadzonymi w Saloniku Literacko-Artystycznym czytelnikami, podzielił się oryginalnymi refleksjami na temat literatury, współczesnej polszczyzny i artystycznych inspiracji.

{webgallery}image2466image2467image2468image2469image2470{/webgallery}