We wtorek 26 września Iwona Chmielewska, torunianka o międzynarodowej renomie, poprowadziła warsztaty książki obrazowej ”Wszystko widzi się!”. Uczniowie szkół podstawowych z Inowrocławia i Wierzchosławic nie tylko w teorii poznawali zasady, specyfikę, trudności i radości towarzyszące tworzeniu takich utworów, ale też sami spróbowali być ich autorami.
    Powstały kartki książek obrazowych nawiązujących do motywu natury w twórczości Bolesława Leśmiana. Zawieszone w Saloniku Literacko-Artystycznym, stały się częścią wystawy „Zbryzgany słońcem”, ukazującej życie i twórczość autora „W malinowym chruśniaku”. Zapraszamy do zwiedzania tej unikalnej ekspozycji,  czynnej do 4 listopada br.

    Warsztaty i wystawa są częścią Festiwalu „Zmyśmian”, który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017.

{webgallery}Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 19Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 18Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 17Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 16Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 15Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 14Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 13Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 12Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 11Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 10Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 9Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 8Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 7Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 6Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 5Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 4Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 3Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 2Po warsztatach zapraszamy na Leśmianowską wystawę 1{/webgallery}