„Schowaj przede mną morze” pisał w „Jądrze ciemności” Joseph Conrad. My wbrew zaleceniom bohatera naszego projektu pn.: „Zanurzeni w Conradzie”, chcemy odkryć przed czytelnikami meandry twórczości oraz życia tego wybitnego pisarza.
    Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy 13.09.2017 r. (środa) na godzinę 12.00 do Saloniku Literacko-Artystycznego Biblioteki Miejskiej (ul. Kilińskiego 16) na wykład dr Anny Cichoń z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przybliżający sylwetkę i literacki dorobek Josepha Conrada Korzeniowskiego. Jest to świetna okazja do zapoznania się z dokonaniami tego doskonałego pisarza polskiego pochodzenia, zwłaszcza, że rok 2017 ogłoszono Rokiem Conrada.
    Prelekcja jest jednym z wielu przedsięwzięć składających się na projekt „Zanurzeni w Conradzie”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Wstęp wolny. Zapraszamy!
Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze telefoniczne (357-93-89) podanie liczby uczestników. Ilość miejsc ograniczona.