We wtorek 13 czerwca z okazji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek zorganizowaliśmy nietypowe łowisko, w ramach którego przed Biblioteką ze specjalnej sieci można było „wyłowić” książki. Liczni spragnieni ciekawej lektury przechodnie, z ciekawością podchodzili i wybierali dla siebie interesujące publikacje. Nasza akcja bookcrossingowa była także pretekstem do tego, aby zachęcić inowrocławian do przewietrzenia prywatnych biblioteczek i dzielenia się z innymi swoimi książkami, z czego przybywający nad nasze łowisko chętnie korzystali. Osobom, które przyniosły na wymianę inną publikację bardzo dziękujemy, bo najważniejsze, aby dawać książkom „drugie życie”.
    Dzięki przychylności naszych partnerów w Inowrocławiu działają całoroczne regały bookcrossingowe, których listę można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce: „Książka na wymianę”. Miło nam poinformować, że od tego roku do naszej akcji dołączyło PKP i regał bookcrossingowy stanął także w holu dworca. Wszyscy podróżni będą więc mieli okazję uprzyjemnienia sobie podróży lekturą ciekawej „uwolnionej książki”.
    Bookcrosserzy gromadzili się także w filli nr 7 (przy ul. Marulewskiej 7), która także zaaranżowała plenerowy punkt wymiany książek, z którego czytelnicy chętnie korzystali.

{webgallery}img2400img2401img2402img2403img2404img2405img2406img2407{/webgallery}