Od 13 czerwca 2017 r. w holu dworca PKP w Inowrocławiu ruszył punkt z książkami na wymianę. Okazuje się, że to nowe miejsce cieszy się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko, bo w bardzo krótkim czasie ponad 150 książek znalazło swoich czytelników.
    Wszyscy, którzy udają się w podróż i zapomnieli zabrać ze sobą ciekawą lekturę, mogą zobaczyć, co kryją półki bookcrossingowe, z pewnością można na nich znaleźć wiele interesujących publikacji! Tym którzy nie wiedzą co zrobić z książkami, które już przeczytali – proponujemy – uwolnij je! Można to zrobić spontanicznie, zostawiając książkę w dowolnym miejscu. Można też zostawić na specjalnie do tego stworzonych tzw. regałach bookcrossingowych, na które stanęły w kilku punktach Inowrocławia m.in.: właśnie w holu dworca PKP (ul. Dworcowa 115),  Kawiarni 32 (ul. Królowej Jadwigi 32), w holu Biblioteki Miejskiej (ul. Kilińskiego 16),
w Pijalini Wód-Palmiarni „Inowrocławianka” (ul. Rąbińska 1A), Kawiarni Zdrojowej (Park Solanowy), Wielospecjalistycznym Szpitalu im. dra L. Błażka (Oddział Dziecięcy i Laryngologiczny – ul. Poznańska 97), „Przychodni  Rąbin” (ul. Kleeberga 1), Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” (ul. Wachowiaka 6, ul. Łokietka 12) oraz DPS (ul. Wierzbińskiego 49).

{webgallery}img2472img2473{/webgallery}