W czwartkowy wieczór 17 marca każdy chętny mógł posłuchać, zobaczyć, zrobić sobie wspólne zdjęcia i zadać pytanie Emilii Krakowskiej i Łukaszowi Maciejewskiemu. Autor niedawno wydanej książki „Aktorki. Portrety” wspominał niezwykłą życzliwość gwiazdy, która poświęciła mu czas i uwagę, by mógł powstać jeden z rozdziałów tego tomu  – zapisany na kartach portret odtwórczyni wielu niezapomnianych ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych.

Emilia Krakowska podkreślała, że stara się przekazywać życzliwość i dobrą energię ludziom z którymi się spotyka. Mimo upływu lat nie pozwala sobie na zgnuśnienie, wciąż pracując w tak wymagającym zawodzie.

Patrząc na twarze osób zgromadzonych w Saloniku Literacko-Artystycznym, słuchając gromkich braw, którymi kilkakrotnie przerywano spotkanie, można być pewnym, że było udane.

Wizyta Emilii Krakowskiej i Łukasza Maciejewskiego w naszym mieście potrwa aż do niedzieli, ponieważ aktorka i krytyk są jurorami rozpoczynającego się dzisiaj w Teatrze Miejskim XIV  Ogólnopolskiego Festiwalu Małych form Teatralnych „Arlekinada”.

{webgallery}image0130image0131image0132image0133image0134image0135image0136{/webgallery}