Godziny otwarcia
Poniedziałek: 9:00 – 17:00
Wtorek: 9:00 – 17:00
Środa: 10:00 – 15:00
Czwartek: 9:00 – 17:00
Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
Telefon
+48 52 352 04 55
E-Mail
filia2d@bmino.pl

Zajęcia cykliczne: ZAJĘCIA ZAWIESZONE

„Na tropie tajemnic ekologii” – zajęcia dla dzieci rozwijające zainteresowania przyrodnicze przy wykorzystaniu tekstów literackich, kreatywnych zabaw ekologicznych, gier, zagadek związanych z ochroną środowiska, oglądanie prezentacji multimedialnych.

„Kolorowa galeria” – zajęcia z wykorzystaniem różnych technik rozwijających wyobraźnię i zdolności plastyczne dzieci.

„Rodzinne czytanie przy Manhattanie” – zajęcia dla małych czytelników w wieku od 3 do 5 lat oraz ich rodziców i opiekunów; głośne czytanie, zajęcia manualne, gry i zabawy ruchowe.

„Biblioteczka na kółeczkach” – Cykl spotkań bibliotekarzy w okolicznych przedszkolach, w trakcie których pracownicy Filii nr 2 dla Dzieci będą udostępniać swoje zbiory małym czytelnikom.

Z filii korzystają przede wszystkim dzieci do lat 15. Biblioteka dysponuje książkami z literatury pięknej, popularnonaukowej oraz bogatym zbiorem lektur szkolnych. W czytelni znajduje się wiele wydawnictw encyklopedycznych i słownikowych.

W ramach działalności upowszechnieniowej w filii odbywają się spotkania autorskie z ciekawymi pisarzami oraz lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych.

Placówka świadczy usługi ksero oraz umożliwia dzieciom korzystanie z komputerów z dostępem do Internetu.