W pierwszy dzień lata w wielu zakątkach globu obchodzone jest Święto Muzyki. Piękne dźwięki usłyszeć można wtedy w nietypowych miejscach, np. w plenerze, dostępne dla wszystkich chętnych. Przyjdźcie w ten dzień koniecznie do Biblioteki, bo w niej i wokół niej będzie można usłyszeć wiele znanych i lubianych melodii granych na żywo. Chętni będą mieli okazje zaprezentować muzyczne talenty.

Od 9.00 do 15.00 w holu Biblioteki Głównej przy ul. Kilińskiego 16 stać będzie fortepian dostępny dla wszystkich wykonawców amatorów. Od 10.00 do 15.00 Wypożyczalnia zaprasza do zabawy edukacyjnej  „Proste dźwięki, proste instrumenty”, a od 10.00 do 11.00 Oddział dla Dzieci zabierze przedszkolaków w muzyczną podróż.

Na trawniku przed Biblioteką Główną (w razie niepogody w Saloniku Literacko-Artystycznym) o godzinie 11.00 usłyszymy recital akordeonisty Mieczysława Kołodziejczaka. Później wystąpi uzdolniony uczeń Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego Łukasz Lisiecki. Kilka minut po godzinie 12.00 „Tyle słońca w całym mieście” zaoferuje nam występ wokalny Darii Kosmalskiej, a „Skrzypcowe wariacje” młodych adeptek tego pięknego instrumentu usłyszymy o 14.00.

Pod hasłem „Lato, lato…” dwukrotnie wystąpi zespół Jola&Band: o godzinie 11.00 na placyku przed Filią nr 3 (ul. Szarych Szeregów 2), a o 13.00 – przed Filią nr 7 (ul. Marulewska 7).