header-image

Wydarzenia:

Sylwetki Kujawian – „Adam Ignacy Budziński 1813-1881” – 205. rocznica urodzin właściciela folwarku, powstańca i działacza narodowego.

Spotkania w „Siódemce” – zajęcia cykliczne dla dzieci. W programie: zabawy literackie i ruchowe, rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, rebusów i zagadek; gry planszowe i zabawy komputerowe oraz z wykorzystaniem Internetu. Akwarelka – zajęcia sekcji plastycznej (kolorowanki, zabawy plastyczne).

„Cafe Senior” – świąteczne spotkanie klubu seniorów przy kawie, rozmowy o zwyczajach i tradycjach związanych z świętami Bożego Narodzenia, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, wysłuchanie mniej znanych kolęd i pastorałek.

O magii, która tkwi w szczegółach…: spotkanie czytelniczo – edukacyjne dla dzieci. W programie: prezentacja książki M. Michaluk, W. Przewoźnego, M. Stachowiaka „Eko Gadki: opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach” połączona z rozmową na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia. W ramach Dziecięcej Pracowni Rękodzieła: dekorowanie przygotowanych wcześniej, różnorodnych świątecznych ozdób z masy solnej.

Wydarzenia: Czytaj więcej ...

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast
W dniach od 25 luty 2019 r. do 8 marca 2019 r. Filia nr 4, ul. Poprzeczna 29 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.
+ +