Godziny otwarcia
Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 10:00 – 15:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 15:00
Niedziela: Zamknięte
Telefon
+48 52 352 72 37
E-Mail
oddzialdladzieci@bmino.pl

Zajęcia cykliczne:
„Bajkowe przedszkole”
– zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, manualne, głośne czytanie – spotkania dla maluchów i ich opiekunów.

„Klub Malucha” – spotkanie dla rodziców z małymi dziećmi do lat 3, w programie: zabawy muzyczno – ruchowe, zajęcia manualne, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin.

„Ogród wyobraźni” – zajęcia plastyczne dla młodych ludzi rozwijające wyobraźnię i zdolności artystyczne, pokazujące różne techniki plastyczne, sztukę składania papieru.

„Szach – mat” – sekcja szachowa – nauka i doskonalenie umiejętności gry w szachy.

„Four o’clock” – lekcje języka angielskiego dla dzieci w wieku 7 – 10 lat. Zajęcia prowadzi lektor z Fundacji „Ekspert – Kujawy”.

„Historie nie byle jakie” – cykl zajęć bajkoterapeutycznych dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Spotkania osnute wokół bajki, historii, która pomaga dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat, oswoić się z trudnymi dla nich sytuacjami.

Oddział dla Dzieci proponuje swoim czytelnikom kilkanaście tysięcy książek, od kolorowych bajeczek dla najmłodszych, młodzieżowych opowiadań i powieści po literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy. Młodzi czytelnicy mogą również korzystać z wydawnictw słownikowych, encyklopedycznych i monograficznych, mieszczących się w księgozbiorze podręcznym, a także z czasopism: Abecadło, Akademia Malucha, Dinozaury, Fauna i Flora, Fun Club, Komiks Gigant, Monster High, MiniLO&Aniela – kwartalnik edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, Przyjaciel Pies, Scooby Doo!, Świerszczyk, VictorGimnazjalista, Victor Junior, Trendy – magazyn dla kreatywnych. Zainteresowani w „Tajemniczym ogrodzie” znajdą również książki w językach angielskim i rosyjskim.
W placówce znajdują się cztery stanowiska komputerowe (w tym dwa dla młodszych dzieci). Oprócz tego komputery posiadają edurom do grupowego rozwiązywania zadań z różnych dziedzin wiedzy. Do dyspozycji użytkowników jest również rzutnik multimedialny z pokaźnych rozmiarów ekranem.
Dużym powodzeniem cieszą się liczne konkursy, zgaduj – zgadule, spotkania z autorami, zabawy, które organizowane są przez cały rok, szczególnie zaś w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. “Wakacje w bibliotece” pod takim hasłem odbywają się zajęcia przygotowane dla dzieci, które spędzają lato w mieście. Uczestnicy biorą udział w zajęciach plastycznych, konkursach, zgadywankach literackich, quizach.
Systematycznie przyjmowane są wycieczki przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, dla których prowadzone są również lekcje biblioteczne, przysposabiające do korzystania z biblioteki czy wyszukiwania informacji z różnych źródeł.

Regulamin