header-image

Dzień Pozytywnego Myślenia w Bibliotece

„Dzień Pozytywnego Myślenia” już za chwilę i w związku z tym zapraszamy wszystkich pesymistów i optymistów na jego obchody w naszej Bibliotece. Wzorem lat poprzednich będziemy się starali Państwu umilić ten szary, zimowy dzień.  Od środy 1 lutego w Saloniku Literacko-Artystycznym można będzie podziwiać prezentowane na wystawie obrazy Bernadety Lewandowskiej. Artystka od wielu lat tworzy prace olejne i akrylowe, między innymi akty, pejzaże, portrety, a wśród nich ulubione anioły, które są zarazem intrygujące i pełnią rolę terapeutyczną. Wystawa pt. „Sztuka ukojenia” potrwa10 lutego. Natomiast przez cały tydzień w Bibliotece Głównej będzie można obejrzeć ekspozycję, na której znajdą się publikacje pochodzące ...

Dzień Pozytywnego Myślenia w Bibliotece Czytaj więcej ...

Skalne miasta w Niemczech, Czechach i Polsce

Uczestnicy cyklicznych spotkań podróżniczych 20 stycznia 2022 r. w Filii nr 1 obejrzeli filmową relację z niezwykle urokliwych i magicznych miejsc – skalnych miast znajdujących się „po sąsiedzku” w Niemczech, Czechach i Polsce. Nasi goście podziwiali malowniczą Szwajcarię Saksońską z pięknymi formacjami skalnymi i bajkowym mostem, natomiast w romantycznej krainie Czeskiego Raju jeden z piękniejszych i najbardziej znanych zamków warownych – Vranov zwany również Pantheonem. Na zakończenie odwiedzili Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych – magiczny świat różnorodnych figur oraz skalny labirynt „Błędnych Skał”. Na kolejne spotkanie zapraszamy 17 lutego 2022 roku o godz. 15.00. Do zobaczenia!

Skalne miasta w Niemczech, Czechach i Polsce Czytaj więcej ...

ferie

Inspirujące spotkanie w „Tajemniczym Ogrodzie”

We wtorkowe przedpołudnie „Tajemniczy Ogród” gościł uczestników ferii z SP nr 1. Nasi goście mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których wykonali inspirowane sztuką ludową, kolorowe obrazki. Zajęcia były świetną okazją do tego, by stworzyć niepowtarzalny prezent dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Dziękujemy za miłe spotkanie!  

Inspirujące spotkanie w „Tajemniczym Ogrodzie” Czytaj więcej ...

Goście z Komaszyc i Turzan z wizytą w Filii nr 1

W środowe przedpołudnie naszą filię odwiedziła grupa dziewcząt wraz z opiekunkami ze świetlic wiejskich w Komaszycach i Turzanach. Przesympatyczni goście zostali zapoznani z działalnością biblioteki, a następnie obejrzeli prezentacje multimedialne o tematyce związanej z fauną i florą. Dziewczęta chętnie brały udział w przeróżnych grach, zabawach i konkurencjach, które sprawiły im sporo radości.

Goście z Komaszyc i Turzan z wizytą w Filii nr 1 Czytaj więcej ...

Kwiatki „zakwitły” w Filii nr 4

Zbliżające się święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka są doskonałą okazją do podziękowania im za bezwarunkową miłość i bezgraniczną cierpliwość. Stały się też kanwą zajęć plastycznych pn. „Zręczne łapki”, które odbyły się w poniedziałek 17 stycznia w Filii nr 4. Dzieci wykonały piękne, barwne kwiaty doniczkowe, które będą mogły wręczyć swoim ukochanym seniorom. Na kolejne zajęcia zapraszamy 22 lutego, obowiązują zapisy!  

Kwiatki „zakwitły” w Filii nr 4 Czytaj więcej ...

baner

Inowrocławskie wiewiórki w kadrze

Zapraszamy na wystawę zdjęć z okazji „Dnia doceniania wiewiórek”. Te niezwykle urokliwe zwierzęta zaskarbiły sobie sympatię autorki prac – bibliotekarki Anety Muskały, dla której możliwość fotografowania przyrody daje wiele satysfakcji. Wybrane i utrwalone w kadrze pozy „mieszkanek” inowrocławskich Solanek prezentowane są w w holu Biblioteki, przy ul. Jana Kilińskiego 16. Wystawa potrwa do 12 lutego 2022 roku.  

Inowrocławskie wiewiórki w kadrze Czytaj więcej ...

klub miłośników poezji

Śpieszmy się kochać ludzi …

W poniedziałek 17 stycznia 2022 roku w Filii nr 1 odbyło się spotkanie miłośników poezji, którego tematem była twórczość księdza Jana Twardowskiego z okazji przypadającej w tym miesiącu 16. rocznicy śmierci duszpasterza, poety, publicysty, „uśmiechniętego księdza”. Po przedstawieniu sylwetki duchownego oraz kilku utworów w postaci prezentacji multimedialnej wiersze poety przeczytała jedna z uczestniczek spotkania – Wanda Garus. To było sympatyczne i refleksyjne spotkanie w ramach cyklicznych zajęć Klubu Aktywnego Seniora. Na kolejne zapraszamy 21 lutego 2022 r. na godz. 15.00.

Śpieszmy się kochać ludzi … Czytaj więcej ...

baner

Fitness dla dzieci w „Tajemniczy Ogrodzie”? Czemu nie!

Fitness dla dzieci to przede wszystkim nauka właściwej postawy – chodzenia, siadania czy pisania. To na takich właśnie ogólnorozwojowych zajęciach można przy dobrej zabawie wypracować nawyki, które będą gwarantowały dzieciom zdrowie przez wiele lat. Ale to nie wszystko! Odpowiednio dobrane ćwiczenia wyciszają, relaksują i redukują stres. Na zajęcia zapraszamy dzieci od lat 6, do „Tajemniczego Ogrodu” przy ul. Kilińskiego 16 już 8 lutego o godz. 16.00. Spotkanie poprowadzi Jana Tichonova – instruktorka fitness, bungee fitness i pilates. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą 1 raz w miesiącu. Prosimy o zabranie maty do ćwiczeń i wygodnego stroju. Liczba miejsc jest ...

Fitness dla dzieci w „Tajemniczy Ogrodzie”? Czemu nie! Czytaj więcej ...

Zajęcia Sol-Fa

Muzyką można się bawić!

Kolejne zajęcia „Sol-fa i wszystko gra” za nami! To bez wątpienia czas wypełniony śpiewem, grą na instrumentach oraz muzycznych zabawach! Tym razem nie było inaczej! Dzieci utrwalały możliwości kodowania dźwięków z użyciem gestów i kolorów, samodzielnie grały wylosowane melodie na dzwonkach, poznały nowy, głośny instrument – talerze oraz doskonaliły swój głos, śpiewając z podziałem na role. Nie zabrakło najlepszych sposobów na rozwinięcie poczucia rytmu oraz ulubionych i wyczekiwanych zabaw! Na kolejne zajęcia zapraszamy już 14.02.2022 r., o godz. 16:30 do „Tajemniczego Ogrodu” przy ul. Jana Kilińskiego 16! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. (52) 352 72 37 .  

Muzyką można się bawić! Czytaj więcej ...

Pingwiny z lodowej krainy w Filii nr 2 dla Dzieci

Pingwiny były bohaterami kolejnego spotkania z cyklu ,,Rodzinne czytanie przy Manhattanie”, które odbyło się dnia 13 stycznia br. w Filii nr 2 dla Dzieci. Podczas zajęć dzieci wysłuchały książki,  pt. ,,Bądź dzielny pingwinku”, uznanej za  światowy bestseller. Najmłodsi dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia tych ptaków oraz brali udział w zabawach ruchowych. Zwieńczeniem spotkania było wspólne malowanie pingwina.      

Pingwiny z lodowej krainy w Filii nr 2 dla Dzieci Czytaj więcej ...

Uwaga! W dniach 1.02 - 11.02.2022 r. Filia nr 2 dla Dzieci, ul. Wojska Polskiego 5, będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy czytelników do innych placówek.