header-image
powiedz aloha1

Poznaliśmy Świat!

Podróże kształcą trwale i w porywający sposób – a przekonały się o tym całe rodziny podczas familijnych warsztatów „Powiedz Aloha!”. Zajęcia pełne smaków, zapachów, rekwizytów i kolorów poprowadziła Marta Krysiak z grupy podróżników „Poznajemy Świat”. W ciągu jednego dnia uczestnicy wybrali się w podróż do Indii, Meksyku, Maroko, a także w najodleglejsze miejsca Afryki, gdzie zachwytów nie było końca! Zajęciom towarzyszyła muzyka i prawdziwa herbata marokańska, która pozwoliła poczuć smak innej kultury. Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Podróżowanie przez czytanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Poznaliśmy Świat! Czytaj więcej ...

warsztaty1

Lisie spotkanie w Bibliotece!

„Rysuj, by odkrywać świat!” pod takim hasłem odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci i ich rodziców z Bereniką Kołomycką – autorką serii komiksów „Malutki Lisek i Wielki Dzik”. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w tworzeniu przygód jednej z bohaterek – małej, rudej wiewiórki, dostarczając najmłodszym mnóstwo frajdy. Nie zabrakło lisich tatuaży i uśmiechu, który został z dziećmi jeszcze na długo! Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Podróżowanie przez czytanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Lisie spotkanie w Bibliotece! Czytaj więcej ...

Tworzymy jesienne lampiony!

Filia nr 1 przy ulicy Wilkońskiego 32 zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz ich rodziców i opiekunów na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu „MY się nie nudziMY!”, które odbędzie się 29 września 2022 r. (czwartek) o godz. 16.30.  W trakcie warsztatów najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję stworzyć jesienne lampiony, które ocieplą wnętrza ich domów. Zajęcia poprowadzi animatorka z Kreatywnej Sali Zabaw „Bim Bam Bom”. Liczba miejsc ograniczona  – obowiązują zapisy pod numerem telefonu (52) 35 76 470. Warsztaty organizowane w ramach projektu  „Eko dzieciaki IX” współfinansowanego przez Urząd Miasta Inowrocławia.

Tworzymy jesienne lampiony! Czytaj więcej ...

Jesienią dzieci nie mogą się nudzić!

Filia nr 1, przy ul. Wilkońskiego 32 zaprasza na internetowy cykl pt. „Ekspresowy przegląd książkowy”. W odcinku pt. „Książki dla dzieci na długie, jesienne wieczory” zaprezentujemy „ciepłe” książki na coraz chłodniejsze dni. Nagranie będzie można obejrzeć od 23 września 2022 r. od godz. 10.00 na Facebooku Biblioteki Miejskiej (https://www.facebook.com/bmijk.inowroclaw/) oraz kanale YouTube.

Jesienią dzieci nie mogą się nudzić! Czytaj więcej ...

Cafe Senior

Filia nr 4 zaprasza na wrześniowe spotkanie w Cafe Senior. W serdeczniej atmosferze, przy aromatycznej kawie porozmawiamy o wakacyjnych podróżach i ulubionych książkach, które były z nami przez lato. Zostaną także zaprezentowane jesienne zapowiedzi i nowości wydawnicze. Serdecznie zapraszamy 26 września 2022 r., o godz.16.00 do Filii nr 4, ul. Poprzeczna 29.

Cafe Senior Czytaj więcej ...

Wizyta bibliotekarzy w Muzeum im. Jana Kasprowicza

Dzisiaj w samo południe mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Dyrektor Marcin Woźniak i pracownicy zaprzyjaźnionej placówki opowiadali o charakterze swojej pracy, przedstawiali zbiory (także te na co dzień niedostępne) i cierpliwie odpowiadali na liczne i szczegółowe pytania inowrocławskich członków i sympatyków Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Poznaliśmy bogactwo działań i pomysłów na przyszłe wydarzenia kulturalne. Niektóre z nich pewnie zrealizujemy razem. Trzymajcie kciuki Muzealnicy, zapraszamy Was serdecznie do Biblioteki.  

Wizyta bibliotekarzy w Muzeum im. Jana Kasprowicza Czytaj więcej ...

Rowerem i z książką po ziemniaka

Po raz kolejny czytelnicy i sympatycy inowrocławskiej Biblioteki oraz mieszkańcy Kruszy Podlotowej zapraszają 16 października 2022 r. na rajd rowerowy z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Zbiórka przed budynkiem biblioteki przy ul. Kilińskiego 16, o godz. 8.30. Trasa ok. 25 km. Podczas przejazdu przez Markowice, Niemojewko, Kruszę Podlotową, Kruszę Zamkową, Inowrocław poznamy historię dworków w Niemojewku i Kruszy Zamkowej. Natomiast ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA połączone z ogniskiem odbędzie się przy świetlicy wiejskiej w Kruszy Podlotowej, gdzie nastąpi pieczenie ziemniaków, a także głośne czytanie jesiennych anegdot literackich, wymiana książek, zabawy rekreacyjne i wiele innych atrakcji. Zapisy przyjmujemy do 11.10.2022 r., tel.(52)3527237 oraz e-mail: ...

Rowerem i z książką po ziemniaka Czytaj więcej ...

O papierze jak sprzed wieków

Ogromna balia, praska, filc, ramka i pulpa papierowa to elementy potrzebne do wytworzenia papieru czerpanego, który powstał we wtorkowe popołudnie 20 września br., w Filii nr 4. Dzieci, pod okiem animatorów z grupy „Pomysłowy Dobromir” nabierały pulpę na filc, odsączały pod praską, a po wyschnięciu arkusz papieru był gotowy. Każdy poznał historię wynalezienia papieru i uczył się pisania gęsim piórem oraz atramentem. Zadanie nie było łatwe, ponieważ wymagało ogromnego skupienia. Uczestnicy spotkania zabrali do domu własnoręcznie wykonany papier oraz zakładki do książek z pamiątkowym lakiem.   Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Eko-Dzieciaki IX”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Inowrocławia.

O papierze jak sprzed wieków Czytaj więcej ...