Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zapraszają na pełne atrakcji obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

23 kwietnia 2017 r. (niedziela)

Od godz. 12.00 – Pijalnia Wód-Palmiarnia INOWROCŁAWIANKA

 • QUIZ Z NAGRODAMI – pierwszych 30 osób, które dokonają zakupu w Pijalni, będą miały możliwość wzięcia udziału w losowaniu pytań związanych z literaturą i Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Każda poprawna odpowiedź WYGRYWA!
 • TOP 3 NAJLEPSZYCH TYTUŁÓW KSIĄŻEK – happening czytelniczy. Klienci Pijalni będą mogli wypisać – na dużych kartach papieru – tytuły książek swoich ulubionych autorów. Celem akcji jest stworzenie listy trzech najpopularniejszych tytułów.
 • W ROKU CONRADA ZBIERAMY CONRADA – akcja bookcrossingowa. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia przynosić na regał „Książka na wymianę” tytuły autorstwa Józefa Conrada Korzeniowskiego.

24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek)

SPOTKANIA AUTORSKIE:

 • 10.00 – Oddział dla Dzieci “Tajemniczy Ogród” (ul. Kilińskiego 16)
  EWA NOWAK – pedagog-terapeuta, pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.
 • 18.00 – Salonik Literacko-Artystyczny (ul. Kilińskiego 16)
  MAGDALENA WITKIEWICZ – bestsellerowa pisarka. Autorka m.in. “Szkoły żon”, “Opowieści niewiernej” i “Cześć, co słychać?”. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI są już do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych. UWAGA! KONKURS! Każdy, kto wpisze na wejściówce (po dowolnej stronie) swoje imię i nazwisko, przyniesie ją ze sobą na spotkanie i wrzuci do szklanej kuli, będzie miał możliwość wygrania 1 z 3 książek Autorki!

16.30 – „Kącik Czytelniczy” przy Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16)
PRACOWNIA LITERACKO-ARTYSTYCZNA – świąteczne wydanie cyklicznych spotkań prowadzonych przez poetę, Michała Siewkowskiego.

11.00 – 17.00 – Rynek
DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI – kiermasz używanych książek w bardzo atrakcyjnych cenach!
KSIĄŻKA TO…, CZYTANIE TO… – happening plastyczny. Uczestnicy akcji będą mogli napisać na specjalnie przygotowanych na ten dzień brystolach, czym są dla nich: książki i czytanie.

CAŁY DZIEŃ

 • MAM JAZDĘ NA CZYTANIE – odtwarzanie fragmentów literatury polskiej i zagranicznej
 • KSIĄŻKA W QR – odtwarzanie fragmentów literatury polskiej i zagranicznej na wybranych przystankach autobusowych (po zeskanowaniu telefonem kodu QR z tablicy z rozkładem).
 • W FILII NR 7 – promocja „książkowych walentynek”, czyli obdarowywania bliskich książkami i różami, świąteczne zakładki “róże” dla czytelników, balony i naklejki promujące czytanie dla dzieci,  prezentacja filmu „Latające książki pana Morrisa Lessmore” połączona z rozmową na temat magii książek i czytania, „Mannequin Challange z Książką”.

Współorganizatorzy: Kujawskie Centrum Kultury, OSiR Inowrocław, Pijalnia Wód-Palmiarnia INOWROCŁAWIANKA, Drukarnia POZKAL, MPK Inowrocław.