Jak uchronić dziecko przed otyłością, a jednocześnie nie dać się zwariować? Co robić, jeśli zauważymy, że nasze dziecko ma skłonność do nadwagi? Każdy jest inny, ale wszyscy mogą rozpocząć rozwijać odpowiednie nawyki żywieniowe u swoich dzieci już od najmłodszych lat. Pod warunkiem, że posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat. Nasz gość – Katarzyna Buszkiewicz jest dietetykiem i specjalistą w tej dziedzinie. Pomoże przyszłym rodzicom, rodzicom i opiekunom najmłodszych dzieci poruszać się w gąszczu nakazów i zakazów żywieniowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 16.30 w Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” przy ul. Kilińskiego 16, drugie 27 października o godz. 16.00 w Filii nr 2 dla Dzieci przy ul. Wojska Polskiego 5.

Oprócz tego teatrzyk i zabawy dla dzieci, a dla dorosłych nagrody – niespodzianki. Serdecznie zapraszamy. Naprawdę WARTO!

Spotkanie „Jak uchronić dziecko przed otyłością”, a jednocześnie nie dać się zwariować?” zorganizowane przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, zainicjowanego przez Fundację NUTRICIA, poświęconego edukacji żywieniowej przyszłych rodziców, rodziców i opiekunów dzieci w pierwszych latach życia. Szczegółowa wiedza na ten temat i przydatne narzędzia dla rodziców dostępne są na stronie: www.1000dni.pl